Get Adobe Flash player
PrisijungimasMes turime 4 svečius online
Puslapio statistika
Nariai : 3
Turinys : 237
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 118280
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pagrindinis

Rugsėjo 1-oji

Naujienos

Į mokyklą sugrįžo šurmulys... :)

 

...

Naujienos

 

“Ebru menas – tapymas ant vandens”

Naujienos

2016 metų lapkričio 11 d. neformalaus ugdymo projektas (NUP) “Ebru menas – tapymas ant vandens” startavo Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje! Jis tęsėsi devynis mėnesius. Tai emocinio intelekto lavinimo programa, skirta visai šeimai, o kartu ir smagaus laiko praleidimas socialinėje aplinkoje! Į projektą buvo pakviestos 25 šeimos. Šeimos rinkdavosi kartą per mėnesį, kur jų laukdavo su šypsenomis ir gera nuotaika VšĮ ,,Meda project“ komanda.  Maloniai nuteikdavo švelni muzika ir malonus komandos bendravimas.

Ebru menui naudojamas ebru indas, kuriame yra sutirštintas vanduo. Šio vandens paviršius yra padengiamas natūraliais, ebru menui skirtais dažais. Vėliau vandens paviršiuje suformuojamas autoriaus pageidaujamas vaizdas, kuris gali būti perkeltas ant popieriaus, keramikos, medžio, audinio ir kitų paviršių. Šiame mene naudojamos tik natūralios medžiagos, kurios nekenksmingos nei sveikatai, nei aplinkai. Visas procesas išlikęs autentiškas, kaip ir buvo atliekamas 15 amžiuje. Ebru popierius, kuris buvo patobulintas Anglijoje ir Amerikoje, pasižymi skirtumu atsižvelgiant į šių šalių meno suvokimą. 16 amžiuje ebru popierius buvo naudojamas, kaip popierius įvairiems vidiniams ir išoriniams knygų papuošimams ir rankraščio aplankams.

Ebru paveikslų kūrimas stipriai paveikia kiekvieną. Greitai gaunamas piešimo rezultatas džiugina, teikia atsipalaidavimo pojūtį, kūrybinį džiaugsmą, pasitenkinimą savimi. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą, norą eksperimentuoti ir sužinoti, o  kas bus toliau?

Piešiant Ebru, nėra būtina žinoti, kaip turės atrodyti užbaigtas darbas, tapybos proceso metu kyla vis naujų minčių, nežinai, kaip pasikeis piešinys, atlikus vieną ar kitą veiksmą. Ebru piešimo rezultatas gaunamas gana greitai, tad nekyla nuobodulys, nereikia didelių pastangų,  apima išbaigtumo jausmas. Galimybė savo rankomis sukurti nuostabų kūrinį patinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Juk ne kiekvienas kasdienybėje turi progų šį poreikį patenkinti.

Nereta šeima prisipažino: „Nuostabus paveikslas ant vandens yra pirmasis ne tik Ebru, bet ir visos šeimos bendras kūrinys“.

Projekto pabaigoje visų šeimų laukė individuali konsultacija su patyrusia specialiste Egle Veršininiene, kurios metu dėmesys buvo skiriamas asmens sąmoningumo ir emocinio intelekto ugdymui.

 

Gimnazijos soc. pedagogė Dalė Strėlkuvienė

 

 

Meninio skaitymo konkursas

Ugdymas

,,Yra šalis, kur upės teka“

Kovo 8 d. pradinukai ir priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo meninio skaitymo konkurse, kuriame skambėjo gražiausi posmai apie Lietuvą. Iš gausaus būrio skaitovų, vertinimo komisijai teko išrinkti geriausius. Nuoširdžiu kūrinio perteikimu visus sužavėjo priešmokyklinukė Urtė Valantinaitė, kuriai ir paskirta pirmoji vieta. Antrąją vietą pasidalino Adrija Norkutė taip pat iš priešmokyklinės grupės bei antrokas Edvardas Jucevičius. Trečioji vieta paskirta antrokui Gvidui Petrošui. Paskatinamasis prizas įteiktas trečiaklasiui Eimantui Sudintui. Sveikiname nugalėtojus!

Mokytoja Vida Šiaulienė