Pagrindinis The News Krašto pažinimo diena

Krašto pažinimo diena

Krašto pažinimo diena Varniuose

Spalio 18 dieną Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje vyko netradicinės pamokos, skirtos savo krašto pažinimui, kartu paminint mokyklos Luokėje 370-ąsias įkūrimo metines. Pirmoji pamoka – mokyklos istorijos pamoka. Vėliau IG klasės mokiniai vyko į Varnius. Ten susipažino su Varnių regioninio parko veikla, edukacinėmis įdomybėmis bei istoriniais faktais apie varniškių gyvenimą. Visus nustebino, kad galėjome išgirsti paukščių garsus, o ypač baublio, kuris yra šio parko simbolis. Smagu buvo sudėlioti žymiausių Žemaitijos kalvų dėlionę, pažaisti „Kūlgrindos“ žaidimą. Po ekskursijos tęsėsi geografijos pamoka apie tai, kaip ledynai suformavo Lietuvos paviršių. Bendraklasiai išsiaiškino, kad ozas, keimas, raguva yra smulki reljefo forma, kurią formavo tirpstantis ledynas. O kokia yra graži, mūsų kalvotoji Žemaitija! Tai galėjome pamatyti, žvelgdami į Žemaičių aukštumos kalvų maketą. Visi sėkmingai atlikome pateiktas užduotis bei pagilinome žinias apie apledėjimus Lietuvoje.

Po geografijos pamokos nukeliavome į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją. Mus maloniai sutiko bendraamžiai IG klasės mokiniai. Moksleiviai parodė gimnazijos klases, sporto salę, o muziejuje pristatė mokyklos istoriją, papasakojo apie mokinių veiklas po pamokų. Baigiant viešnagę, visi kartu sugiedojome šios gimnazijos himną. Manau, kad visiems ši diena buvo naudinga ir įsimintina. Gerai praleidome laiką, išmokome daug naujų dalykų, susipažinome su savo bendraamžiais. Ačiū mokytojoms: I. Kačinauskaitei, D. Grubliauskienei už puikiai organizuotas netradicines pamokas bei Varnių regioninio parko kultūrologui Linui Šedvilui už įdomią patirtį edukacinėje programoje.

IG klasės mokinys Vygintas Grubliauskis

Atnaujinta (Trečiadienis, 07 Lapkritis 2018 06:15)