Pagrindinis Ugdymas Pradinis ugdymas (1-4 klasės) Ar pažīsti Žemaitėjė?

Ar pažīsti Žemaitėjė?

Kovo 7 d. pradinių klasių mokiniai nuo pat ryto susirinko į aktų salę, kurioje vyko viktorina „ Ar pažsti Žemaitėjė?“, skirta Žemaitijos metams paminėti. Keturios 1 – 4 klasių mokinių komandos rungėsi, kas daugiau žino apie Žemaitiją.

Viktoriną penkiais turais pravedė mokytojos D. Soltanienė ir S. Šilanskienė. Pradinukai turėjo prisiminti Žemaitijos simbolius, piliakalnius, upes, ežerus, miestus, Luokės miestelio istoriją, lankytinas vietas ir t. t. Paskutiniame ture vaikai įrodė, kaip puikiai žino Luokės himną. Renginį paįvairino žemaitiški pasakojimai ( Žygimantas R. 1 kl., Urtė V. 2 kl., Augustė P. 3 kl., Gabija K. 4 kl.), nuotaikinga pirmokėlių žemaičių krašto daina „ Išuoka vuožielis“, ketvirtokų šokis „ Gyvataras“. Neliko nuskriausti ir žiūrovai. Jie „ vertė“ žemaitiškus žodžius į bendrinę kalbą. Geriausių „ vertėjų“ laukė malonios staigmenos.

Labai smagu, jog visų komandų dalyviai daug žino apie Žemaitiją, bet viktorina lieka viktorina – turi būti ir laimėtojai! Komisijos nuomone, daugiausiai taškų surinko komanda „ Bulviuka“. Jos dalyviams atiteko magnetai su Žemaitijos vėliava.

Kiekviena klasė dar prieš viktoriną turėjo atlikti namų darbą – su tėvelių pagalba paruošti po vieną žemaitišką patiekalą. Paruošiamosios grupės auklėtiniai visus pavaišino spirgučiu, pirmokų Ugnės L. ir Žygimanto R. mamytės padarė cibulynės su karštomis bulvėmis, antrokėliai „ suspaudė“ sūrį, trečiokai susuko kąstinį, o ketvirtokai iškepė naminės duonelės ( ačiū Faustės mamytei Simonai L.).

Pasivaišinus žemaitiškais patiekalais, laukė dar viena smagi dienos dalis – Kaziuko jomarkas. Jame galėjo pirkti – parduoti ir vyresnių klasių mokiniai. Džiaugiamės turiningai praleista diena be pamokų!

Pradinių klasių mokytojos D. Soltanienė, S. Šilanskienė

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 14 Kovas 2019 07:15)