Get Adobe Flash player
Mes turime 7 svečius online
Puslapio statistika
Nariai : 3
Turinys : 237
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 116902
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pagrindinis The News

The News

Informacija Tėvams apie elektronines cigaretes

Informacija Tėvams apie elektronines cigaretes

E-cigaretės - vis labiau populiarėjantis žaislas paauglių rankose. Vaikai viliojami blizgiomis pakuotėmis, pamėgtais šokolado, karamelės, apelsino skoniais. Naujoviškos cigaretės bekvapės, bedūmės, kad tėvai „nesuuostų“ ir atrodo kaip tikros. „Saugus“ būdas rūkyti sparčiai vilioja ne tik jau rūkančiuosius, bet ir iki šiol nedrįsusius to padaryti paauglius. Jokio kvapo, geltonų dantų ar pirštų.


E-cigaretė - patraukli, graži, gali būti įvairių spalvų. Labai panaši į pieštuką, madingą šratinuką, žiebtuvėlį ar atsuktuvą. Didelė tikimybė, kad net neįtarsite, jog šis, ant stalo ar jūsų atžalos kuprinėje besivoliojantis daiktas – cigaretė. Tik elektroninė ir labai pavojinga. Naujausių tyrimų duomenimis, užtenka parūkyti elektroninę cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams. Dalyje elektroninių cigarečių yra nikotino, kuris nesvarbu, kokiu būdu pasisavinamas, sukelia priklausomybę ir yra ne mažiau žalingas nei esantis įprastose cigaretėse. Kai kurių elektroninių cigarečių kapsulėje yra net iki 21 miligramo nikotino, kurio pakaktų vieno vaiko mirčiai.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai ir gali būti puikus cigarečių pakaitalas, tai ne išsigelbėjimas. Pasaulio sveikatos organizacija ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes pasekmės gali būti skaudžios.

Su elektroninių cigarečių vartojimu yra siejami įvairūs nelaimingi atsitikimai. Jei įtraukiama per stipriai, į burną gali patekti skysčio, kuriame esantis nikotinas gali būti netyčia nuryjamas, ar rezorbuojamas per burnos gleivinę. Tai gali sukelti apsinuodijimo simptomus. Pildant ar keičiant elektroninės cigaretės kasetes, skystis gali išsilieti ant rankų. Jei skystyje yra nikotino, jis gali rezorbuotis per odą. Yra atvejų, kai rūkoma elektroninė cigaretė sprogo ir sužalojo veidą ir rankas.


Elektroninės cigaretės ypač patraukios vaikams ir paaugliams, dar neišbandžiusiems tabako cigarečių. Dėl el. cigarečių rūkymo išsivysčiusios priklausomybės vėliau gali būti pereinama prie tabako cigarečių rūkymo ar kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo.

Nerimą kelia ir tai, kad ne taip parasta yra įvertinti skysčio, kuriuo pripildomos el. cigaretės sudėtį. El. cigarečių vartotojai ar pardavėjai, keisdami jų skystį gali patys pakeisti jo sudėtį (pvz.: vietoj vandens įpilti alkoholio ir kt.).

NUO 2015 M. GEGUŽĖS 1D.

Lietuvos Respublikoje draudžiama parduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.

Lietuvos Respublikoje draudžiama asmenims iki 18metų rūkyti elektronines cigaretes ir turėti jų pildomąsias talpyklas.

Draudžiama nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes ir jų pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.

PRIMINIMAS TĖVAMS:

Kalbėti apie elektroninių cigarečių žalą su vaikais nuo šešerių metų amžiaus;

Elektroninės cigaretės – ne žaisliukas, jose paprastai yra nikotino, kuris kelia pavojų sveikatai ir sukelia priklausomybę.

Elektroninėmis cigaretėmis galima apsinuodyti.

Jei patys rūkote el. cigaretę ir turite mažamečių vaikų, būtinai laikykite ją vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Eglė Zikienė

Atnaujinta (Antradienis, 27 Lapkritis 2018 08:35)

 

SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS

SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS

Visiems Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią akciją inicijavo Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai. Visą spalio mėnesį pirmokėliai rūpestingai valė dantukus ir klijavo lipdukus. Už tvarkingą gražintą kalendorių vaikai gavo po dovanėlę nuo Telšių visuomenės sveikatos biuro.

Svarbu, kad vaikai jau nuo mažų dienų įprastų reguliariai valytis dantis ir rūpintis burnos sveikata. Todėl raginame visus tėvelius atkreipti dėmesį ir padėti vaikams išsiugdyti įpročius reguliariai valytis dantis, periodiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą. Laiku pasirūpinus prevencija galima užkirsti kelią rimtoms burnos ligoms.

Visuomenės sveikatos specialistė Eglė ZikienėAtnaujinta (Ketvirtadienis, 22 Lapkritis 2018 17:57)

 

Krašto pažinimo diena

Krašto pažinimo diena Varniuose

Spalio 18 dieną Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje vyko netradicinės pamokos, skirtos savo krašto pažinimui, kartu paminint mokyklos Luokėje 370-ąsias įkūrimo metines. Pirmoji pamoka – mokyklos istorijos pamoka. Vėliau IG klasės mokiniai vyko į Varnius. Ten susipažino su Varnių regioninio parko veikla, edukacinėmis įdomybėmis bei istoriniais faktais apie varniškių gyvenimą. Visus nustebino, kad galėjome išgirsti paukščių garsus, o ypač baublio, kuris yra šio parko simbolis. Smagu buvo sudėlioti žymiausių Žemaitijos kalvų dėlionę, pažaisti „Kūlgrindos“ žaidimą. Po ekskursijos tęsėsi geografijos pamoka apie tai, kaip ledynai suformavo Lietuvos paviršių. Bendraklasiai išsiaiškino, kad ozas, keimas, raguva yra smulki reljefo forma, kurią formavo tirpstantis ledynas. O kokia yra graži, mūsų kalvotoji Žemaitija! Tai galėjome pamatyti, žvelgdami į Žemaičių aukštumos kalvų maketą. Visi sėkmingai atlikome pateiktas užduotis bei pagilinome žinias apie apledėjimus Lietuvoje.

Po geografijos pamokos nukeliavome į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją. Mus maloniai sutiko bendraamžiai IG klasės mokiniai. Moksleiviai parodė gimnazijos klases, sporto salę, o muziejuje pristatė mokyklos istoriją, papasakojo apie mokinių veiklas po pamokų. Baigiant viešnagę, visi kartu sugiedojome šios gimnazijos himną. Manau, kad visiems ši diena buvo naudinga ir įsimintina. Gerai praleidome laiką, išmokome daug naujų dalykų, susipažinome su savo bendraamžiais. Ačiū mokytojoms: I. Kačinauskaitei, D. Grubliauskienei už puikiai organizuotas netradicines pamokas bei Varnių regioninio parko kultūrologui Linui Šedvilui už įdomią patirtį edukacinėje programoje.


IG klasės mokinys Vygintas Grubliauskis

Atnaujinta (Trečiadienis, 07 Lapkritis 2018 06:15)

 

Svečiuose – šuo AMSIS

Svečiuose – šuo AMSIS

Lapkričio 6 dieną Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje lankėsi policijos bičiulis šuo Amsis su TAVPK pareigūne Vilma Rumovskiene. Policijos pareigūnė priminė pradinukams saugaus elgesio taisykles gatvėje, domėjosi ar visi mokiniai žino, kad tamsiu paros metu išėję iš namų privalo prisisegti atšvaitą. Peržiūrėjus filmuką vaikai sužinojo, kodėl automobilyje būtina prisisegti saugos diržus, kaip elgtis išlipus iš autobuso. Policijos bičiulis Amsis gyrė puikias mokinių žinias apie saugų elgesį gatvėje ir dovanojo kiekvienam po atšvaitą.

Dėkojame Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai Vilmai Rumovskienei  už galimybę Amsiui aplankyti pradinukus. Būkime saugūs !

Visuomenės sveikatos pr. specialistė Eglė Zikienė

Atnaujinta (Antradienis, 06 Lapkritis 2018 11:40)

 

Ant Sprūdės piliakalnio

Viekšnalių pradinio skyriaus mokinukai mokslo metus užbaigė ant Sprūdės piliakalnio. Ten integruotą pasaulio pažinimo - kūno kultūros pamoką netradicinėje aplinkoje vedė mokytojos Ilona ir Sigutė. Pamokoje dalyvavo kai kurių mokinių mamos, sesės.
Ieškodami mokytojos Ilonos paslėptų lobių, mokiniai prisiminė, ką žino apie Žemaitijos piliakalnius, prisiminė padavimus apie piliakalnių pavadinimų kilmę, vardino medžių ir pievų gėlių pavadinimus, suskynė gražiausią laukinių gėlių puokštę.
Po to prasidėjo smagūs judrieji žaidimai, į kuriuos įsijungė net ir mamos bei sesės.
Po pamokų ketvirtokai ir jų mamos tarė atsisveikinimo ir padėkos žodį mokytojoms, antrokams.
Ačiū mamytėms - Janinai Bagdonienei, Sigitai Činskytei, Erikai Paulauskytei, Indrei Urbonaitei, Vidai Šimkienei.

Atnaujinta (Pirmadienis, 18 Birželis 2018 05:44)

 
More Articles...