Tėvams

Informacija Tėvams apie elektronines cigaretes

E-cigaretės - vis labiau populiarėjantis žaislas paauglių rankose. Vaikai viliojami blizgiomis pakuotėmis, pamėgtais šokolado, karamelės, apelsino skoniais. Naujoviškos cigaretės bekvapės, bedūmės, kad tėvai „nesuuostų“ ir atrodo kaip tikros. „Saugus“ būdas rūkyti sparčiai vilioja ne tik jau rūkančiuosius, bet ir iki šiol nedrįsusius to padaryti paauglius. Jokio kvapo, geltonų dantų ar pirštų.

E-cigaretė - patraukli, graži, gali būti įvairių spalvų. Labai panaši į pieštuką, madingą šratinuką, žiebtuvėlį ar atsuktuvą. Didelė tikimybė, kad net neįtarsite, jog šis, ant stalo ar jūsų atžalos kuprinėje besivoliojantis daiktas – cigaretė. Tik elektroninė ir labai pavojinga. Naujausių tyrimų duomenimis, užtenka parūkyti elektroninę cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams. Dalyje elektroninių cigarečių yra nikotino, kuris nesvarbu, kokiu būdu pasisavinamas, sukelia priklausomybę ir yra ne mažiau žalingas nei esantis įprastose cigaretėse. Kai kurių elektroninių cigarečių kapsulėje yra net iki 21 miligramo nikotino, kurio pakaktų vieno vaiko mirčiai.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai ir gali būti puikus cigarečių pakaitalas, tai ne išsigelbėjimas. Pasaulio sveikatos organizacija ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes pasekmės gali būti skaudžios.

 

Su elektroninių cigarečių vartojimu yra siejami įvairūs nelaimingi atsitikimai. Jei įtraukiama per stipriai, į burną gali patekti skysčio, kuriame esantis nikotinas gali būti netyčia nuryjamas, ar rezorbuojamas per burnos gleivinę. Tai gali sukelti apsinuodijimo simptomus. Pildant ar keičiant elektroninės cigaretės kasetes, skystis gali išsilieti ant rankų. Jei skystyje yra nikotino, jis gali rezorbuotis per odą. Yra atvejų, kai rūkoma elektroninė cigaretė sprogo ir sužalojo veidą ir rankas.

Elektroninės cigaretės ypač patraukios vaikams ir paaugliams, dar neišbandžiusiems tabako cigarečių. Dėl el. cigarečių rūkymo išsivysčiusios priklausomybės vėliau gali būti pereinama prie tabako cigarečių rūkymo ar kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo.

Nerimą kelia ir tai, kad ne taip parasta yra įvertinti skysčio, kuriuo pripildomos el. cigaretės sudėtį. El. cigarečių vartotojai ar pardavėjai, keisdami jų skystį gali patys pakeisti jo sudėtį (pvz.: vietoj vandens įpilti alkoholio ir kt.).

NUO 2015 M. GEGUŽĖS 1D.

Lietuvos Respublikoje draudžiama parduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.

Lietuvos Respublikoje draudžiama asmenims iki 18metų rūkyti elektronines cigaretes ir turėti jų pildomąsias talpyklas.

Draudžiama nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes ir jų pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.

PRIMINIMAS TĖVAMS:

Kalbėti apie elektroninių cigarečių žalą su vaikais nuo šešerių metų amžiaus;

Elektroninės cigaretės – ne žaisliukas, jose paprastai yra nikotino, kuris kelia pavojų sveikatai ir sukelia priklausomybę.

Elektroninėmis cigaretėmis galima apsinuodyti.

Jei patys rūkote el. cigaretę ir turite mažamečių vaikų, būtinai laikykite ją vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Eglė Zikienė

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
„Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis“
Projektas „KOKYBĖS KREPŠELIS“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis

Gimnazijos misija

Gimnazija - atvira visuomenei ugdymo įstaiga, teikianti kokybiška ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį išsilavinimą, sudaranti sąlygas mokinių saviraiškos poreikių tenkinimui, ruošianti sveiką, sveiką asmenybę, kuriančią savo bendruomenės ateitį.

Kontaktai

Luokės Vytauto Kleivos gimnazija;

Adresas: Mokyklos g. 5, Luokė, Telšių rajonas;

Tel.: (8 444) 43113;

El. p.: lvkgimnazija@gmail.com;

© 2023 Luokės Vytauto Kleivos gimnazija. Visos teisės saugomos. | Designed By JoomShaper

Paieška