Pagrindinis The News Telšių regiono metodinė-praktinė geografų konferencija

Telšių regiono metodinė-praktinė geografų konferencija

Pasaulyje yra daug įvairių tarptautinių minėjimų. Vienos datos mums labiau žinomos, kitos mažiau, vienas minime, kitas tik žinome, kad tokios yra. O kaip geografas gali paminėti pavasario lygiadienį? Anksčiau kovo 21 d. Lietuvoje būdavo minimas pavasario lygiadienis, dabar visame pasaulyje lygiadienis dažniausiai švenčiamas išvakarėse, kovo 20 d., kartu su tarptautine Žemės diena. Mes, Telšių r. geografijos mokytojai, pavasario lygiadienį paminėjome kovo 21 d. susirinkę į Telšių regiono metodinę-praktinę geografų konferenciją, kurią šiais metais organizavo Rietavo geografijos mokytojai. Šiųmetinės konferencijos tema: „Bendrųjų kompetencijų ugdymas geografijos pamokose“. Konferencija prieš 4 metus buvo sumanyta Telšių r. geografijos mokytojų, kiekvienais metais ji vykdavo vis kitame rajone. Šie metai yra simboliniai: mes, geografai, apkeliavome visa mūsų mielą Telšių apskritį. Kaip ir kasmet į konferenciją atvyko LGMA prezidentas Rytas Šalna, šiais metais lankėsi ir UPC socialinių mokslų dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas Šarūnas Gerulaitis. Pranešimų buvo 8. Iš jų 3 pranešimus parengė ir pristatė Telšių r. geografijos mokytojai: Laima Uosytė (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, pranešimo tema „Kūrybiškumo ir bendradarbiavimo ugdymas geografijoje“), Simonas Baliutavičius (Telšių r. Luokės gimnazija, pranešimo tema „Tarpdalykinė integracija geografijos pamokoje“), Vaida Raibužienė (Telšių „Ateities“ pagrindinė mokykla, pranešimo tema „Geografija kitaip: mokymosi strategijų kūrimas ir dalyko populiarinimas“). Po konferencijos vyko aptarimas. Vėliau keliavome Oginskių takais, aplankėme paslaptinguosius Lopaičius. Kaip ir kasmet, iš metodinės-praktinės konferencijos grįžtame sužinoję daug naujų idėjų, patobulinę dalykines kompetencijas, kurias pritaikysime savo pamokose. Šie metai išskirtiniai dar ir tuo, kad dalyvavo ne tik Telšių apskrities geografai, bet prisijungė kolegos iš Šilalės bei Skuodo rajonų. O gal kitais metais bus verčiamas naujas mūsų konferencijos puslapis ir konferencija taps viso Žemaitijos krašto..?  Taigi mes paminėjome pavasario lygiadienį geografų konferencijoje. O kaip Jūs paminėjote?

Telšių r. geografijos mokytojų metodinės  tarybos narys Simonas Baliutavičius