Lietuvių kalbos dienos Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje

Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje  nuo vasario 16 – osios iki kovo 11 – osios paminėtos lietuvių kalbos dienos.

Visų klasių mokiniai rašė diktantą, iš kiekvienos klasės išrinkti raštingiausi mokiniai ir apdovanoti padėkos raštais. Kovo 4 dieną vyko lietuvių kalbos viktorina „Moki žodį- žinai kelią“. Joje dalyvavo iš kiekvienos klasės (5-12) po du mokinius, sudarytos 4 mišrios komandos, kurios varžėsi tarpusavyje. Mokinių  komandos  turėjo atsakyti į įvairius klausimus apie lietuvių kalbą. Ugdytiniai prisiminė pirmąją lietuvišką knygą, grožinės lietuvių literatūros pradininką K. Donelaitį, žymiausią tautos dainių Maironį. Nepamiršta buvo ir tautosaka – liaudies išmintis, bylojanti apie kalbos bei žodžio svarbą. Daugiausiai emocijų mokiniams sukėlė  užduotis – žodžių  grandinėlių narpliojimas. Žemaitiškų eilėraščių kūrimas privertė mokinius smagiai pasukti galvas. Visos komandos pademonstravo maksimalų susikaupimą ir džiugino savo žiniomis bei įžvalgomis. Nugalėjo ,,Lietuvaičių“ komanda, bet ir kitos nuo jų daug neatsiliko.

Ši viktorina paskatino mokinius pažinti ir puoselėti gimtąją kalbą, suprasti, kad gimtoji kalba yra mūsų kultūros dalis, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonė, tautos vertybių, papročių išraiška ir pagrindinis būdas pažinti vieniems kitus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Projektas „KOKYBĖS KREPŠELIS“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis